Első lépésként kérnék a munkáltatótól egy részletes tájékoztatást, hogy milyen okok miatt mondtak fel, majd rászánnék két-három napot, hogy átgondoljam. Biztos, hogy tanulhatok belőle. Az életben nem az a lényeg, hogy hányszor kerültél padlóra, hanem, hogy mindig tudj újra felállni.
Mindenhol azt hallani, hogy munkaerő hiány van, de nem mindegy, hogy milyen munkakörökben. A kiváló helyekért ma is nagy harc folyik. Ahhoz, hogy kitűnjünk a jelentkezők tömegéből, egyedi önéletrajzra lesz szükségünk. Az interneten található legtöbb sablon unalmas, valószínűleg ezekkel nem fogjuk felkelteni a toborzó figyelmét. Fontos, hogy legyünk egyediek, figyelemfelkeltőek. Ha még nem regisztráltunk a Linkedin-re, akkor tegyük meg mielőbb, hiszen sok fejvadász használja.
Ma már nem elégednék meg azzal, hogy portálokat nézegetek és ott talált állásokra pályázom. Aktívan kezembe venném az irányítást. Keresnék 20-30 céget és direktbe keresném meg őket. Megtudnám ki az illetékes és személyesen neki küldeném el a jelentkezésem, akár emailben, akár még postán is. Ezzel a metódussal, sokkal könnyebb állást találni, mint portálok segítségével.
Kihasználnám az időt és tovább képezném magam. Ha nincs is erőforrásunk képzésre, vagy új könyvekre, még mindig ott vannak a könyvtárak. Könyvtárjáróként végtelen tudás birtokosai lehetünk.
Előszőr nem fogadsz el akármilyen állást, majd mégis eljön a pillanat, amikor bármit elvállalnál csak legyen munkád? Ne alkudjunk meg, hiszen ha aktívan keresünk munkát és nem csak az állásportálokon keresgélünk, akkor hamar rátalálunk a megfelelőre.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.